Yurtdışı eğitim hayatınız için deneyimli rehberlik

Daha parlak bir geleceğe doğru adımlar atın ve Nish Education ile dünyayı keşfedin

Hazırlık ile ilgili detayları öğren

Yurtdışı olanaklarını keşfet

Amerika ve Kanada’yı keşfet

Popüler bir eğitim derecesi seçin

Yurtdışında Öğrenci Olmak İçin 10 Neden

Yabancı Dilinizi Geliştirme Fırsatı

     Tercih ettiğiniz program diline göre yabancı dilinizin en üst seviyeye taşınması ve hatta öğrencisi olduğunuz ülkenin ana dilinde de kendinizi geliştirmek yurtdışında üniversite öğrencisi olmanın avantajlarından biridir. İngilizce lisans veya yüksek lisans programlarına dahil olduğunuzda akademik çalışmalar yapabilecek düzeyde bir İngilizce’ye sahip olabilirsiniz. Yurtdışı üniversitelerine başvurmak isteyen ancak yeterli İngilizcesi bulunmayan öğrenciler için bazı üniversiteler, hazırlık programları da sunmaktadır. Böylelikle öğrenciler 1 yıl veya 1 dönemlik İngilizce hazırlık sürecinin ardından yabancı dil için yeterli seviyeye gelerek hem akademik yaşamında hem de günlük hayatta sürekli olarak pratik yapabilme şansına erişebilmektedirler.

Dünya Sırlamasında Adını Duyurmuş Üniversitelerde Kaliteli Eğitim

     Dünya sıralamasında ilk 1000’de yer alan ve başarısını QS Ranking List, THE gibi listelere girerek kanıtlamış olan prestijli üniversitelerde, modern ve çağdaş tekniklerle yüksek standartlarda eğitim alma fırsatından faydalanabilirsiniz.

Kültür Paylaşımı

     Yurt dışında üniversite öğrencisi olduğunuzda, akademik anlamda kendinizi geliştirmenin yanısıra kişisel gelişiminize de büyük katkı sağlarsınız. Hem gittiğiniz ülkenin yerel kültürü hakkında farklı deneyimlere sahip olmak hem de dünyanın çeşitli yerlerinden gelen öğrencilerle tanışarak farklı kültürleri de tanıma ve kendi kültürünüzü tanıtma şansı yakalayabilirsiniz.

Özgeçmişinizi Güçlendirme Olanağı

     Alanınız ne olursa olsun lisans veya yüksek lisans eğitiminizi yurtdışında tamamladığınızda kariyer hayatına atılırken CV’niz dikkat çekecektir. Yurt dışı üniversitelerinden alacağınız diploma, iş başvurularınızda ilk izlenim bakımından size büyük bir prestij kazandırır.

Uygun Maliyetler

     Yurdışında üniversite eğitimi için çok zor kabul şartlarından geçildiği ve masraflı bir süreç olduğu inancı doğru değildir. Avrupa’da üniversiteler genellikle çok cüzzi miktarlarda eğitim imkanı tanımaktadır. Eğer akademik başarınızı kanıtlayabilirseniz üniversitelerin burs programlarından da yararlanabilirsiniz. Motivasyonunuzu doğru bir şekilde aktarabildiğiniz sürece; eğitim herkesin hakkı mottosuyla kaliteli devlet üniversiteleri size kapılarını ardına kadar açar.

Daha Geniş İstihdam Olanakları

     Hem yurtdışı deneyimlerinizin size kazandırdığı yeni bakış açıları, hem üst seviyeye taşıdığınız akademik bir yabancı dile sahip olmanız hem de prestijli diplomanız sayesinde iş dünyasında belli sınırlar içerisine sıkışmaktan ziyade kariyerinize tüm dünya ülkelerinde devam edebilirsiniz.

Farklı Ülkelerde Öğrenim ve Staj Deneyimlerine Sahip Olmak

     Avrupa’da veya Amerika’da ki üniversitelerin bir çoğunun ortaklaşa yürüttüğü projeler, Erasmus programları, staj imkanları vardır. Öğrencilerin birçoğu üniversitelerin bu projelerine dahil olarak farlı ülkelerde öğrenim görme, staj yapma ve çalışma imkanları bulabilirler. 

Network Geliştirmek

     Üniversite yıllarınızı farklı bir ülkede geçirdiğinizde farklı milletlerden, farklı kültürlerden onlarca arkadaş edinebilir; çevrenizi genişleterek hem sosyal bağlamda, hem akademik olarak hem de kariyer yolculuğunuz için geniş network ağlarına sahip olarak bir dünya vatandaşı olma yolunda önemli deneyimler kazanabilirsiniz.

Çalışma ve Oturma İznine Sahip Olmak

     Özellikle bazı Avrupa ülkeleri üniversite öğrencilerine oturma ve çalışma izni imkanı da sağlamaktadır. Bu sayede henüz üniversite öğrencisiyken ekonomik bağımsızlığınızı kazanma fırsatı edinebilir, hayatınızı gelişmiş ülkelerin birinde kurma avantajı edinebilir ve o ülkenin vatandaşlarına verdiği çoğu haktan yararlanabilirsiniz.

Sınırsız Seyahat İmkanı

Özellikle oturum iznine sahip olduğunuzda vize başvuruları veya diğer başka prosedürler gerekmeksizin diğer ülkelere de seyahat etme imkanı bulabilirsiniz. Avrupa ülkelerinin çok uygun fiyatlarda olan ulaşım imkanlarından yararlanarak dünyanın farklı şehirlerini görebilir, boş zamanlarınızda diğer Avrupa ülkelerini keşfe çıkarak farklı deneyimler kazanabilirsiniz.

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022