Letonya hazırlık yılı

Litvanya hazırlık yılı

İngilizce Hazırlık Programı

     İngilizce Hazırlık Programı yurtdışında üniversite eğitimine başlamadan önce, İngilizce yeterliliğini geliştirmek ve lisans veya yüksek lisans programlarında eğitimlerine devam etmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış olan genellikle İngilizce dilinin yaygın olarak kullanıldığı ülkelerdeki üniversitelerde 1 yıl ya da 1 dönem süren genel İngilizce eğitim programıdır.

     Yurtdışında başvurmak istediğiniz üniversitelerin başvuru koşullarının tamamını karşılıyorsanız ancak İngilizce dil yeterliliğiniz yoksa veya dil yeterliliğinizi kanıtlayabilecek geçerli bir belgeye sahip değilseniz üniversiteler sizden hazırlık programı tamamlamanızı isteyebilirler.

     İngilizce dil yeterliliğine sahip olan bazı öğrenciler de, akademik İngilizcelerini geliştirmek, yurtdışında öğrencilik hayatına ve yurtdışında yaşama adapte olabilmek, sosyal çevrelerini genişleterek yine sosyal ve kültürel faaliyetlere yoğun olarak katılabilmek istediği için İngilizce hazırlık programına dahil olabilmektedir.

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022