Eltis sınavına katılarak yabancı dil seviyeni öğren!

ELTIS sınavını tamamlayarak yurtdışında eğitim yolculuğunuz için ilk adımlarınızı atın

Eltis Sınavı Nedir?

     ELTIS sınavı, lise değişim programına katılmak isteyen öğrencilerin İngilizce dil yeterliliğini ölçen ONLINE bir seviye tespit sınavıdır. Bu sınavda öğrencilerin dinleme ve okuma becerileri değerlendirilir. Öğrenciler aldıkları puanlara göre kendilerine en uygun yurtdışı eğitim programlarına yönlendirilir.

     Yurtdışındaki tüm diğer ülkelerde üniversite eğitimi görmek isteyen öğrenciler ise ELTIS sınavına girerek İngilizce dil yeterliliğini ölçebilir, hazırlık yılına ihtiyacı olup olmadığı bu şekilde tespit edilebilir.

     Eltis sınavı, İngilizce seviyenizi net olarak görmenizi ve yurtdışı eğitim süreciniz başlayana kadar dil yeterliliğinizi ne kadar geliştirmeniz gerektiğini de gösteriyor olması açısından tercih edilen bir sınavdır.

Eltis Skor Raporunuz

  • Tüm uluslararası eğitim programlarında geçerli bir sertifikadır.
  • Uluslararası Lise Öğrenci Değişim Programlarına öncelikli başvuru hakkı elde edilir.
  • Dinleme ve okuma becerilerini ayrı sonuçlar ile gösteren ve ölçen sonuç sistemine sahiptir.
  • Öğrencinin akademik içeriği kavrayabilme becerisini gösteren sınav raporu elde edilir.
  • Amerika ve Kanada çift diploma programlarına başvuru hakkı için sınav oldukça önemlidir.

Sınav içeriği

     ELTiS, İngilizce dil yeterliliğini hem sosyal hem de akademik dilde değerlendirir. Test, okuduğunu anlama ve dinlediğini anlama becerilerini ölçer. “Akademik dil” in operasyonel tanımı, okullarda öğrenme hizmetinde kullanılan dildir. Sınav Dinleme ve Okuma olmak üzere 2 ana kısımdan oluşmaktadır.

Dinleme

     Dinleme bölümü 24 sorudan oluşur. Bu bölüm, öğrencilerin genellikle okulda konuşulan İngilizceyi anlama becerisini ölçer. Sorular düz kavrayışın yanı sıra çıkarımsal kavrayış becerisini de ölçer. Dinleme bölümü dört bölümden oluşur. Sorular, öğrencilerin çeşitli alanlarındaki ders türü sunumlarının özünü ve ayrıntılarını anlama yeteneğine odaklanmaktadır.

1. Bölüm: Talimatları İzleme

2. Bölüm: Matematiksel Dili Kavrama

3. Bölüm: Sınıf Diyaloğunu Anlama

4. Bölüm: Akademik Dersleri Dinleme ve Cevaplama

Okuma

     Okuma bölümü 26 sorudan oluşur. Bu bölüm, öğrencilerin akademik kelime bilgisini ve metnin ana fikrini ve ayrıntılarını anlama yeteneğini ölçer. Sorular açıkça ifade edilen gerçekleri, karşılaştırmaları, sıralamayı, sebep / sonuç, öngörüleri, duyguları / hisleri anlamaya odaklıdır. Metin anlama, öğrencilere çeşitli içerik alanlarından grafik ve ders kitabı benzeri metinler sunarak test edilir. Anlama sorularının türleri ana fikir, detaylar ve kelimeleri içerir. Sorular, çıkarımsal ve düz kavrayışı ölçmektedir.

1.Bölüm: Kelime Bilgisi 

2.Bölüm: Grafik Okuma

3.Bölüm: Akademik Metinleri Okuma ve Cevaplama

ONLINE gerçekleşen ELTIS sınavına kayıt yapmak için :

Sınav ile ilgili tüm bilgilendirmeler sınav tarihinin olduğu gün içerisinde sizlere yapılır.
Süreç aşamasında aklınıza takılan tüm soruları whatsapp destek hattından ulaşarak ya da bizi arayarak sorabilirsiniz.
Şimdiden tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022