Popüler bölümler

Veterinerlik

Süre

6 yıl

Ücret

10 000 EUR

Son Başvuru Tarihi

Temmuz

Başlangıç Tarihi

Eylül

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Litvanya

Şehir

Kaunas

Üniversite

Lithuanian University of Health Science

Program Bilgisi

Programın en genel anlamdaki kazanımları, hayvanların tedavisi ve hayvan hastalıklarının önlenmesi, ilaçların hayvanlar üzerindeki etkilerinin belirlenmesi, hayvan sağlığı, hayvan refahının izlenmesi ve kontrolünün gerçekleştirilmesi, bulaşıcı hastalıkların incelenmesi.
LSMU size veterinerlik programıyla şu fırsatları sunar;
Kullanışlı ve modern öğrenme tesisleri, sınıflar, laboratuvarlar ve klinikler, çok kültürlü çevre ve öğrenci toplulukları, 76 farklı ülkeden uluslararası öğrencilerle interaktif ve sosyal bir öğrenme programı, AB, ABD, İsrail ve diğer ülkelerde tanınan bir diploma, klinik derslerde 10 öğrencilik küçük gruplar, öğrencilerin adaptasyonu için destek sistemi, mentorluk, özel dersler ve psikolojik danışmanlık, Erasmus+ değişim programı ile yurt dışında bir dönem veya bir yıl geçirme imkanı, İyi bir kalite-maliyet oranında öğrenim ücretleri ve ülkedeki makul yaşam maliyetleri.
Lisans programında ders içerikleri şu şekildedir;
YIL 1 – 2
Anatomi histolojisi ve Embriyolojisi, Hayvanların Fizyolojisi ve İşlevlerinin yanı sıra Hayvan Yetiştiriciliği ve Hayvan Refahının Temelleri, Hücre Biyolojisi, Zooloji, Botanik, Mikrobiyoloji, Genetik ve Biyofizik vb.
YIL 3 – 4
Farmakoloji, Eczacılık ve Farmakoterapi, Veteriner Patoloji Toksikoloji Parazitoloji, İmmünoloji ve Epidemiyoloji, Profesyonel İletişim vb.
YIL 5 – 6
Teşhis Görüntüleme, Büyük ve Küçük Hayvan Veteriner Cerrahisi ve İç Hastalıkları, Veteriner Doğum, Jinekoloji ve Androloji, Adli Veterinerlik, Gıda Hijyeni, Pratik Beceriler, Klinik Uygulama vb.

Kariyer Fırsatları
Programı tamamlayan öğrenciler Veteriner Hekim ünvanı alırlar.
Özel veya devlet veteriner kliniklerinde çalışabilir, hayvanat bahçelerinde, ilaç şirketlerinde, hayvan hastalıkları kontrolü ve diğer alanlarda hayvan refahı müfettişi olabilirler.

Kabul Şartları

1. Lise Mezuniyet Sertifikası ve özellikle matematik ve / veya fizikte iyi sonuçlara sahip transkript. Eğitim belgelerinin ve diğer tüm belgelerin İngilizce tercümelerinin onaylatılması gerekir.

2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz :

TOEFL IBT (Test of English as a Foreign Language) Internet-based: score of at least 72; with the exception of master`s degree programme “English Philology” –90, master`s degree programme “ European Studies and Economic Diplomacy” – 80;

IELTS (International English Language Testing System): score of at least 5.5; with the exception of master`s degree programme “English Philology” –7, master`s degree programme “European Studies and Economic Diplomacy” – 6;

CPE (Cambridge Certificate of Proficiency in English)/C2 Proficiency: satisfactory pass

CAE (Cambridge Certificate of Advanced English)/C1 Advanced: satisfactory pass

FCE (First Certificate in English)/B2 First: at least level B; does not apply to master`s degree programme „English Philology” and “European Studies and Economic Diplomacy”

PTE (Pearson Test of English): at least level B2; with the exception of master`s degree programme “English Philology” – C1

LanguageCert International ESOL at least Level Communicator B2 (Written and Spoken exams); with the exception of Master study programme English Philology” – Expert C1 minimum.

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022