Popüler bölümler

Siber Güvenlik Mühendisliği

Süre

3 yıl

Ücret

6000 EUR

Son Başvuru Tarihi

Mayıs

Başlangıç Tarihi

Eylül

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Estonya

Şehir

Tallinn

Üniversite

Tallinn University of Technology

Program Bilgisi

Siber Güvenlik Mühendisliği lisans programı, siber güvenliğe odaklanması bakımından benzersizdir ; organizasyonu, sürdürülebilir bir şekilde çalışması için çevrimiçi saldırılardan korumayı öğretir.

Bilgisayar korsanlarının hükümetlerin ve önemli işletmelerin BT altyapılarına artan sıklık ve karmaşıklıkla girmesi, son birkaç yılda siber güvenlik açısından önemli bir sorun haline gelmiştir.
Mobil ve IoT cihazlarının büyümesi, uzmanların ağları, donanımı ve yazılımı yetkisiz erişimden korumasını gerektiren siber güvenlik saldırılarına maruz kalmayı artıracaktır.
Siber Güvenlik Mühendisliği müfredatı, size Bilgisayar Teknolojisi Sistemlerini kötü amaçlı yazılımlara karşı korumalı hale getirmek için gerekli bilgi ve becerileri verir ve ayrıca siber saldırılara karşı hangi araçları kullanacağınızı öğretir.

Müfredat geniş tabanlı ve uygulamaya yöneliktir; bu, derslerde edinilen tüm teorik bilgilerin pratik çalışma ile güçlü bir şekilde desteklendiği anlamına gelir. Eğitim kapasitesinin en az yarısı, öğrencilerin bir şirketin ağını ve hizmetlerini kurmanın ve güvenliğini sağlamanın tüm adımlarından geçebilecekleri laboratuarlardan veya uygulama derslerinden oluşur. Laboratuvarlar çoğunlukla alan uzmanları tarafından yürütülür ve birçok seçmeli ders genel bilgilerin genişletilmesine yardımcı olur.

Mezun olduktan sonra, güvenlik gereksinimlerini takip eden BT sistemlerini bağımsız olarak tasarlayabilecek, uygulayabilecek ve bakımını yapabileceksiniz.

Programın kazanımları;
*bir bilgi sisteminin ömrünü anlayacaksınız;
*geliştirme ve test ortamları dahil olmak üzere bilgi sistemi yönetiminin temellerine hakim olacaksınız;
*güvenlik ve sürdürülebilirlik açısından bir bilgi sisteminin nasıl programlanacağını, test edileceğini ve uygulanacağını bileceksiniz;
*belirlenmiş standartlara ve en iyi uygulamaya dayalı olarak bir bilgi sistemi için güvenlik testinin nasıl gerçekleştirileceğini bileceksiniz;
*bilgi sistemlerinin güvenliğini garanti eden süreçleri nasıl uygulayacağınızı bilecek ve bunları geliştirme ve iyileştirmede yer alabileceksiniz.

Müfredat tam zamanlı öğlen derslerini içerir ve öğretim dili İngilizcedir.

Kariyer Fırsatları
Öğrenciler programı başarıyla tamamladıktan sonra, bilgisayar ağları ve cihazlarının kurulumu sırasında yapılan hataları bulmak, bir kurumun siber güvenliğini düzenlemek, en iyi uygulamaları hayata geçirmek vb. gerekli becerilere sahip olurlar. Bu nedenle BT uzmanı ve daha fazla deneyim kazandıkça, bilgisayar acil durum hazırlık ekibinin bir üyesi olabilirler.

Ayrıca TallinTec İş piyasasında daha iyi ve daha heyecan verici fırsatlar için, çalışmalarınıza siber güvenlik alanında Yüksek Lisans düzeyinde devam etme fırsatını da sunar. Bu şekilde, daha sonra Chief Security Officer olarak çalışabilirsiniz. Alanda edinilen bilgiler evrenseldir ve Estonya’da olduğu kadar yurtdışında da çalışabilirsiniz.

Kabul Şartları

1.- Lise Diplomas veya Anadolu Lisesi Diploması/ Meslekî orta öğretim sertifikası (Meslek Lisesi Diploması)
-Lise akademik transkripti
-ÖSYM tarafından verilen sınav sonuçları (Türkiye’de yüksek öğretime erişim sağlamalıdır), mezunlar:
2009 yılına kadar (2009 dahil) ÖSS sınav sonuçlarını (Öğrenci Seçme Sınavı) sunmak zorundadır.
2009’dan 2017’ye kadar YGS (Yükseköğretime Geçiş Sınavı) ve LYS (Lisans Yerleştirme Sınavları) olmak üzere iki sınav sonucu sunmak zorundadır.
2018 yılından itibaren YKS sınav sonuçları (Yükseköğretim Kurumları Sınavı), TYT ve AYT ibraz edilmelidir.
NOT: Sunulan belge başvuran kodu hakkında bilgi veriyorsa sınav sonuçlarının (ÖSS, YGS, LYS) ÖSYM tarafından doğrulanması gerekmez (Sonuç Belgesi Kontrol Kodu)
NOT: Estonya’da% 50’nin altındaki bir ders notu olumsuz bir sonuç olarak kabul edilir ve yüksek öğretime erişim sağlamaz. Bu nedenle,% 10’dan fazla olumsuz sonuç (% 50’nin altında) olan ortaokul transkriptleri kabul edilmez.

2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz : -IELTS Academic Overall 6.0
(with at least 5.5 in each component) -TOEFL iBT Overall 72
-Cambridge English First, Advanced, or Proficiency Overall 160
(with at least 160 in each component) -Pearson Test of English Academic (PTE A) Overall 51
(with at least 51 in each Communicative Skills component) -Secondary Education State Exam B2 level (CEFR) -Latvian and Lithuanian Secondary Education State Exam B2 level (at least 70 points) – TalTech English Test B2 level (CEFR)

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022