Popüler bölümler

Siber Güvenlik Mühendisliği

Süre

2 yıl

Ücret

3500 EUR

Son Başvuru Tarihi

Temmuz

Başlangıç Tarihi

Eylül

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Letonya

Şehir

Riga

Üniversite

Riga Teknik Üniversitesi

Program Bilgisi

Akademik yüksek lisans eğitim programı “Siber Güvenlik Mühendisliği” nin misyonu, öğrencilerin siber güvenlik mühendisliği alanında yüksek lisans derecesine karşılık gelen yeterliliklere ulaşmaları için gerekli olan teorik bilgi ve pratik becerileri kazandırmaktır. Akademik yüksek lisans çalışmalarında öğrenci, seçilen ekonomik sektörde siber güvenlik mühendisliği alanında kapsamlı ve etkili eylem için gerekli bilgi, beceri ve yeterliliği kazanır. BT güvenlik sistemlerinin tasarımı, uygulanması, iyileştirilmesi ve yönetimi, mesleki etik anlayışı ve daha yüksek düzeyde bilgi ve beceri kazanımı için daha ileri çalışmaların temelini oluşturan sosyal sorumluluk yönetimi programın getirileridir.

“Siber Güvenlik Mühendisliği” çalışma programının amacı; şirketlerin ve çeşitli kuruluşların siber güvenlik politikasını ve kamusal alanı anlayabilen ve geliştirebilen üst düzey siber güvenlik uzmanları hazırlamak; siber güvenlik önlemlerini tasarlamak, uygulamak, izlemek ve proaktif olarak geliştirmek; siber güvenlik konusunda uluslararası araştırma yapmak; ve mesleki gelişim veya doktora çalışmalarında eğitime devam etmektir.

Kabul Şartları

1. Lisans diploması (veya üzeri)- Mühendislik Bilimleri, Bilgisayar Bilimleri dallarının pratik faaliyet alanlarında Lisans Derecesi.
2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz :
Kabul edilen yeterlilik kanıtı:
IELTS minimum overall grade of 5.5
TOEFL iBT minimum 61
TOFEL paper-based minimum 530
TOEIC minimum 780
Cambridge exam FCE
Pearson PTE minimum 47

Programının genel içeriği:
– uluslararası standartlara uygun rekabetçi akademik yüksek öğrenim sağlamak, hazırlamak ve pratik çalışmak için öğrencilerin bilimsel araştırma çalışmaları becerilerini geliştirmek ve kullanımlarını teşvik etmek,
-bilim ve didaktik uygulama,
– öğrencilere siber güvenlik mühendisliği konusunda kapsamlı bilgi sağlamak, çağın beklentilerine uygun bir uzman geliştirmek için
işgücü piyasasının gereksinimlerine uygun beceriler ve yetkinlikleri kazandırmak,
– daha ileri eğitim ve gelişime olan ilgiyi artırmak, akademik ve mesleki eğitimin desteklenmesi,
– öğrencilerin toplumda meydana gelen süreçlere ilgisini teşvik etmek, öğrencileri bağımsız hareket edebilen pozitif, modern, sorumlu ve yetenekli bir kişiliğe dönüştürebilmek ve
bağımsız kararlar almasını sağlamak,
– bilimsel araştırma performansıyla akademik personel ve öğrencilerin etkileşimini teşvik etmek,
– akademik personelin ve öğrencilerin uluslararası değişimini ve katılımını teşvik etmek ve geliştirmektir.

Kariyer Seçenekleri;
Çalışma programının mezunları, hem devlet hem de yerel yönetimde ve ayrıca özel sektörde – ticari şirketlerde, küçük ve orta ölçekli işletmelerde – çalışmak için hazırlanır. Çalışma programı, siber güvenlik analisti, siber güvenlik mühendisi, siber güvenlik mimarı, siber güvenlik danışmanı olmak isteyen öğrenciler için uygundur. Mezunlar ayrıca endüstriyel araştırma ve geliştirmenin yanı sıra bilimsel araştırma ve yüksek öğrenimde çalışmaya devam etmek için hazırlanırlar.
Doktora derecesi almak için eğitime devam etmek de mümkündür.

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022