Popüler bölümler

Mimarlık

Süre

2 yıl

Ücret

4234 EUR

Son Başvuru Tarihi

Temmuz

Başlangıç Tarihi

Eylül

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Litvanya

Şehir

Kaunas

Üniversite

Kaunas University of Technology

Program Bilgisi

KTÜ’de Mimarlık alanında yüksek lisans eğitimi alarak, yaratıcı fikirler üretme, araştırma yapma, karmaşık görevleri tasarlama, yürütme ve sorunları çözme becerinizi geliştirerek bu büyümeye katkıda bulunacaksınız.

Mimarlıkta KTÜ yüksek lisans programı, mimari tasarım, kentsel ve bölgesel planlama konusundaki bilgi ve becerilerinizi geliştirmek için geliştirilmiştir. Bu çalışmalar, binalar ve kentsel kompleksler için profesyonel projelerin hazırlanmasını sağlayan bilimsel-yöntemsel değerlendirme yeterliliklerini sağlar. Bu yetkinlikler yönetim becerileriyle zenginleştirilmiştir ve bu benzersiz karışım size mimarlık endüstrisinde rekabet avantajı sağlayacaktır. Mezun olduktan sonra mimari veya mekansal planlama organizasyonlarında çalışabilir, kendi mimarlık işinizi yaratabilir veya bilimsel alanda kariyer yapabilirsiniz.

Kabul Şartları

1. Lisans diploması (veya üstü); İyi ortalama notuna sahip bir üniversite Lisans derecesi (minimum CGPA>% 60),
2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz :

IELTS ≥6.0

TOEFL ≥85

CEFR ≥C1

GRE veya eşdeğeri

KTÜ’deki Mimarlık yüksek lisans programı, öğrencilerin araştırmacılar ve uygulayıcılar, mimarlar ve inşaat mühendisleri ile ortak projeler oluşturarak çalıştıkları çalışma programından biridir.

Kaunas Teknoloji Üniversitesi size şunları sunar:

• Projelerin geliştirilmesinde uygulanan stüdyo tabanlı öğretim yöntemi,
• BIM, CAD, Space Syntax, ArcGIS yazılımı kullanarak uygulamalı deneyim,
• Yeni kurulan DesignLibrary Kaunas ve Office of Artistic and Architectural Skills Development Laboratories’de çalışmak ve yaratıcılığı artırmak için işbirliğine dayalı bir ortam,
• MA + çalışma modeli, öğrencilerin ya seçilen bir uzmanlık alanında mükemmelliği hedeflemelerine ya da farklı seçmeli çalışma yollarını seçerek disiplinler arası yetkinliklerini güçlendirmelerine olanak tanır.

Programın içeriği;
Modern mimarinin tarihi çevre ile bütünleşmesi, Kültürel mirasın korunması, Miras Yönetiminin Yöntemleri ve Araçları, Mimaride eski ile yeninin uyumu, Mimari yenileme yöntemleri, Sürdürülebilir ve ekonomik açıdan etkili tasarım, Çevresel etki değerlendirmesi, Mimari tasarım ekonomisi ve yönetimi, Dijital sürdürülebilir tasarım yöntemleri, Mimari, kentsel ve sosyokültürel bağlamın analizi, Bilimsel ve uygulamalı araştırma yöntemleri, Mimarinin kritik analizi, Kentsel teori ve sosyoloji, Kentsel Veri Analitiği

Kariyer fırsatları
_ “Mezunlar, enstitü tarafından gerçekleştirilen deneysel geliştirme ve araştırma çalışmalarına önemli katkı sağlamaktadır. Temel tasarım bilgileri, bölgesel planlama ile ilgili kaliteli belgelerin hazırlanması ve bilimsel metodolojik hazırlık, araştırma ve analitik peyzaj çalışmaları için nitelikli performans sağlar. ” _ – KTU ASI, Direktör, Egidijus Blaževičius.

“Çalışmalar teorik dersleri içeriyordu, bireysel ve ekipler halinde pratik projeler hazırladık. Bireysel çalışma kararlarım için sorumluluk geliştirirken, ekip çalışması ise ortak hedefe ulaşmak için sosyal ve iletişim becerilerini geliştirdi. Bunu tasarım faaliyetlerinde başarıyla uyguladım, Litvanya’da mimar olarak çalıştım ve Çin’deki mimarlık şirketinde stajımı tamamladım, ayrıca Oldenburg Üniversitesi’ndeki stajım sırasında bilimsel projelerde çalışarak araştırma faaliyetleri gerçekleştirdim. Teorik bilginin pratikte uygulama olanaklarına hayran kaldım, eğitimime doktora çalışmalarına devam etmeye karar verdim. ”- KTÜ Doktora öğrencisi, Ingrida Povilaitienė.

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022