Popüler bölümler

Mekanik ve Makine Mühendisliği

Süre

3 yıl

Ücret

3000 EUR

Son Başvuru Tarihi

Temmuz

Başlangıç Tarihi

Eylül

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Letonya

Şehir

Riga

Üniversite

Riga Teknik Üniversitesi

Program Bilgisi

“Mühendislik Teknolojisi, Mekanik ve Makine Mühendisliği” çalışma programı, Mekaniğin temellerinin derinlemesine anlaşılmasını sağlar. Dahası, analitik mühendislik bilimine ve temel matematiksel becerileri uygulama becerisi gerektiren teknik temellere güçlü bir vurgu yapar. Makine mühendisliği uzmanları kuvvet, enerji ve hareket ilkeleriyle ilgilenen profesyonellerdir. Program, modern ve karmaşık endüstriyel makineleri anlayabilen, robotik ve bilgisayar kontrollü üretim süreçleri için artan talebe hizmet edebilen, geliştirme, üretim, kullanım ve destek için yüksek nitelikli teknoloji uzmanları yetiştirir.

İlk iki yıl boyunca öğrenciler temel eğitim derslerinde uzmanlaşırlar: matematik, fizik, kimya, bilgisayar bilimi, malzeme bilimi, teorik mekanik, malzemelerin gücü, vb. Üçüncü yıl ise, makine mühendisliğinin sayısal analizi, makine dinamiği ve gücü, süreç yönetimi yöntemleri ve araçları, rijit ve deforme olabilen gövde mekaniği gibi derslerle uygulamalı eğitimler alırlar.
Üniversite, öğrencierine iki yıllık tam zamanlı bir Yüksek Lisans eğitim programında veya yurtdışındaki benzer çalışma programlarında öğrenime devam etme imkanı sunar.
Kariyer seçenekleri
Mühendislik teknolojisi, mekanik ve makine mühendisliği lisans öğrencileri, yanma, gürültü ve titreşim kontrol süreçleri, enerji çıkarma teknolojileri, robotik, kalite yönetimi, biyomühendislik, havacılık, akışkanlar mekaniği, su temini, makinelerde deneyim gerektiren hem yerel hem de uluslararası projeler için büyük istihdam fırsatlarına sahiptir. Bunun yanında ekipman bakım planlaması, tüketici ürün tasarımı, kirlilik kontrolü ve yeni malzemelerin mekanik sentezi gibi alnlarda da kariyer fırsatları yakalayabilirler.

Ayrıca tasarımcılar ve makine mühendisleri, paketleme endüstrisi, endüstriyel proseslerin otomasyonu ile ilgili şirketlerde çalışabileği gibi; sigorta şirketlerinde ve belediye işletmelerinde uzman olarak kariyerlerini sürdüren mezunlar da vardır.

Kabul Şartları

1. Lise Mezuniyet Sertifikası ve özellikle matematik ve / veya fizikte iyi sonuçlara sahip transkript. Eğitim belgelerinin ve diğer tüm belgelerin İngilizce tercümelerinin onaylatılması gerekir.

2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz : IELTS minimum overall grade of 5.5
TOEFL iBT minimum 61
TOFEL paper-based minimum 530
TOEIC minimum 780
Cambridge exam FCE
Pearson PTE minimum 47

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022