Popüler bölümler

Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi

Süre

2 yıl

Ücret

3500 EUR

Son Başvuru Tarihi

Temmuz

Başlangıç Tarihi

Eylül

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Letonya

Şehir

Riga

Üniversite

Riga Teknik Üniversitesi

Program Bilgisi

“Lojistik ve Tedarik Zinciri Yönetimi” yüksek lisans programı, lojistik sistemlerin ve tedarik zinciri yönetiminin güncel sorunlarına, özellikle güncel bilgi teknolojisine dayalı çözümlere ve bunların uygulanmasına odaklanır ve bilgi ve becerilere sahip uluslararası bir ortamda faaliyet gösterebilecek yüksek nitelikli profesyonellerin eğitimine katkıda bulunur.

Eğitim programı, lojistik sistemleri ve tedarik zinciri problemlerini çözmek için teknik yaklaşımı geliştiren lojistik bilgi teknolojisi çözümleri, simülasyon ve modelleme yöntemleri ve araçlarında öğrencilerin yetkinliklerinin geliştirilmesine güçlü bir şekilde odaklanmaktadır. Program, farklı uzmanlık alanlarında uzmanlık sağlayan farklı Avrupa ülkelerinden dört üniversiteye katıldığı için sektördeki en son gelişmeleri yüksek uluslararası düzeyde sunmaktadır:
“Lojistik bilgi sistemleri” (Riga Teknik Üniversitesi, Letonya),
“Ulaşım Lojistiği” (Universitat Autonoma de Barcelona, ​​İspanya),
“Lojistik Sistemleri Mühendisliği ve Uygulaması” (Hochschule Wildau, Almanya) ve
“Lojistik Sistemleri Mühendisliği” (Montanuniversität Leoben, Avusturya).

Kabul Şartları

1.Lisans diploması (veya üstü), Mühendislik Bilimleri veya Sosyal Bilimler (Ekonomi, Yönetim vb.) alanında lisans derecesi
2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz :
Kabul edilen yeterlilik kanıtı: FCE veya CAE, IELTS 6+, TOEFL IBT 79+ veya TOEFL paper based test 550+


Öğrenci ve akademik personel hareketliliği, ortak üniversiteler arasında bilgi ve deneyim alışverişini teşvik eder. Programın amacı, lojistik sistemleri anlayabilen ve uygulayabilen profesyoneller yetiştirmektir.
Kazanımlar; teknoloji ile ilgili lojistik sistemler ve tedarik zincirlerindeki sorunları tanımlama, analiz etme ve çözme,
lojistik bilgi teknolojisi de dahil olmak üzere tasarım, uygulama, operasyon ve yönetimine ve sistemleri ve öğrencilerin bilimsel çalışmaları yürütme, yerel ve yerel etkinliklere katılma becerilerini geliştirmek için uluslararası projeler ve doktora çalışmalarına devam edebilme, öğrencilerin sistem düşünme yeteneklerini ve lojistik sistemler alanında ihtiyaç duydukları becerilerini geliştirmek.
• Son bilimsel başarıların yanı sıra temel ve klasik çözümleri kullanmak:
bilgi teknolojisi, lojistik sistemlerde çeşitli sorunların etkin çözümlerini sağlamak ve tedarik etmek
Kariyer seçenekleri
Mezunlar lojistik sistemleri uygulama danışmanları ve tedarik zinciri yöneticileri, lojistik bilgi sistemleri yöneticileri, lojistik ve bilgi teknolojileri proje yöneticileri, lojistik uygulama yazılım uzmanları, lojistik sistemler ve tedarik zinciri modelleme uzmanları, satın alma veya nakliye yöneticileri, lojistik için bilgi teknolojileri departmanı yöneticileri olarak çalışabilirler. Mezunlar ayrıca endüstriyel araştırma ve geliştirmenin yanı sıra bilimsel araştırma ve yüksek öğrenimde çalışmaya devam etmek için hazırlanırlar. Doktora derecesi almak için eğitime devam etmek mümkündür.

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022