Kurumlar İçin

Uluslarası Eğitim Ofisi Kurumunun DNA'sı

Her eğitim kurumu parmak izi gibi farklıdır. Süreç, kurumun DNA dizilimini anlayarak başlanır. Uluslararası Eğitim ofisi, kurumun isteklerine ve ihtiyaçlarına göre planlama yapmalıdır. Hatta bazen zincir kurumlarda farklı, şubelerde farklı içerikli ofisler dizayn edilebilir. 1 Yıllık – 3 yıllık – 5 yıllık projeler zinciri oluşturulur. Okulun tüm süreçleri okul yönetimi ile birlikte dizayn edilir ve uygulamaya geçirilir.

Uluslarası Eğitim Ofisi Etki Alanları

1. Akreditasyon:

Eğitim Kurumlarının uluslararası akreditasyon kurumları tarafında, yurtdışı çalışmalarının akreditasyon ile onaylanması ve akredite edilmesini sağlamak.

2. Öğrenci Değişim Programları:

Günümüz öğrenci ve velilerinin en çok ilgi gösterdiği program olarak değişim programlarının okullarımız bünyesinde uygulanmasını sağlamak ve programa dahil olacak öğrenci sürecini kontrol altına alırken sürecin basamakları ile ilgili sürecin en doğru şekilde planlanmasını sağlamak .  

3. Uluslararası Kurumsal Dostluk: 

Yurtdışındaki eğitim bakanlıkları, eğitim kurumları, STK’lar ile kurum adına yapılacak ortaklık çalışmaları ile kuruma değer katacak süreçleri yönetmek. 

4. Uluslararası Gönüllü Çalısmalar: 

MUN, Unesco ve Unicef gibi öğrencilerimizin portfolyolarına ekleyecek önemli projelerin yürütülmesi. 

5. Akademik Geliştirme: 

STEM projelerinin yurt içi ve yurtdışı süreçlerini yönetmek, akademik süreçleri yurtdışında devam ettirmek. 

6. Yol Haritası Çalısmaları: 

İlkokuldan üniversiteye kadar uluslararası eğitim alanında belirlenen hedeflere ulaşılmasını sağlayacak rehberlik biriminin oluşturulması.

7. Tatil Dönemi Uluslararası Programlar:
Alışılagelmiş yaz okulu mantığından farklı olarak yürütülen, öğrencilerimizin kazançlarını maksimize etmek.

8. Uluslararası Müfredat Çalışmaları:
Eğitim kurumunun uluslararası düzeyde öğrenciden gerçekleştirmesini talep ettiği müfredat çalışmalarını sağlamak (IB, AP vb gibi).

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022