Popüler bölümler

İşletme Yönetimi

Süre

3 yıl

Ücret

2970 EUR

Son Başvuru Tarihi

Haziran

Başlangıç Tarihi

Eylül

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Letonya

Şehir

Riga

Üniversite

Letonya Üniversitesi

Program Bilgisi

Uluslararası İşletme alanında uzmanlaşan programın amacı, öğrencileri uluslararası ortamda kendi işlerini geliştirmeye veya devlet, özel ve uluslararası kurumlarda yüksek nitelikli uzmanlar olarak çalışmaya hazırlamaktır. Mezunlar, yasalar ve yönetmelikler bağlamında girişimcilik alanında çalışmak için çok çeşitli yetkinliklere sahip olacaklardır. Öğrenciler hem bireysel hem de gruplar halinde çalışmak üzere eğitilecek, ayrıca hem işgücü piyasasının etkin kalması için hem de ticari kuruluşların değişen bir ekonomik ortamda gelişmesi için gerekli olan çalışma becerilerini, analitik becerilerini ve eleştirel düşünme becerilerini geliştireceklerdir.

Planlanan eğitim şu yeterlilikleri kapsamaktadır: çağdaş uluslararası ekonomi ve iş süreçlerine yön verme ve bunları istatistiksel, ekonometrik ve diğer nicel ve nitel analiz yöntemlerini kullanarak analiz etme yeteneği; uluslararası ticaret, finans ve diğer alanlardaki faaliyetlere etkin bir şekilde katılmak için girişimciliğin her yasal yönünün (uluslararası özel hukuk, uluslararası kamu hukuku vb.) temellerini anlamak; küresel ekonomik çevreye yönelme ve küresel rekabet koşullarında karar alma becerileri.

Kariyer fırsatları
Mezunlar, uluslararası düzeyde kendi işlerini geliştirebilecek, uluslararası şirketlerde, çok uluslu şirketlerde, dışişleri ve ekonomi kurumlarında, uluslararası, devlet, sivil toplum ve özel kuruluşlarda, büyükelçiliklerde ve bankalarda çalışabileceklerdir.

Kabul Şartları

1. Lise Mezuniyet Sertifikası ve özellikle matematik ve / veya fizikte iyi sonuçlara sahip transkript. Eğitim belgelerinin ve diğer tüm belgelerin İngilizce tercümelerinin onaylatılması gerekir.

2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz : TOEFL IBT – en az 72 puan
IELTS – en az 5.5 puan
PTE Genel – en az seviye B2
FCE – en az seviye B
CPE – tatmin edici geçiş
CAE – tatmin edici geçiş
veya eşdeğer

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022