Popüler bölümler

Hukuk- Uluslararası Kamu Hukuku ve İnsan Hakları

Süre

1 yıl

Ücret

5500 EUR

Son Başvuru Tarihi

Haziran

Başlangıç Tarihi

Ağustos

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Letonya

Şehir

Riga

Üniversite

Riga Graduate School of Law

Program Bilgisi

RIGA GRADUATE SCHOOL OF LAW ÜNİVERSİTESİ Uluslararası Hukuk ve İnsan Hakları bir yıllık yüksek lisans programıdır. Her dersin 30 AKTS’si bir teze ayrılan 60 AKTS’lik teorik çalışmadan oluşur. Başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından, öğrencilere Uluslararası Kamu Hukuku ve İnsan Hakları alanında Master derecesi (LL.M) verilir. Öğrenciler, programın sonunda diğer yüksek lisans programlarından seçilen altı zorunlu dersi ve iki seçmeli dersi tamamlamak ve yüksek lisans tezlerini savunur.

Seçilen zorunlu derslere ek olarak, tüm öğrenciler, programdan bağımsız olarak, bir hukuk hazırlık kursunun yanı sıra bir hukuk araştırması dersini tamamlar.
Öğrenci giriş dersleri dışında, Yasal Araştırma, Uluslararası hukuk, Uluslararası Ceza Hukuku, Uluslararası İnsan Hakları Hukuku, Uluslararası Yargı, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ndeki dava, İnsan Hakları ve İş derslerini alır.

Kabul Şartları

1.RGSL’de tüm hukuk yüksek lisans programları, bir lisans, yüksek lisans veya eşdeğer bir hukuk veya ilgili alanda (temel hukuk bilgisi ve ilgili iş tecrübesinin gösterilebilmesi şartıyla) tamamlayan öğrenciler için mevcuttur. 2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz :

İngilizce dil yeterliliği: 

IELTS 6+

TOEFL IBT 80+ veya TOEFL 550+

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022