Popüler bölümler

Hukuk ve Diplomasi

Süre

3 yıl

Ücret

3500 EUR

Son Başvuru Tarihi

Haziran

Başlangıç Tarihi

Ağustos

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Letonya

Şehir

Riga

Üniversite

Riga Graduate School of Law

Program Bilgisi

Programda AB kurumlarına, uluslararası kuruluşlara ve bunların küresel ilişkileri şekillendirmedeki rollerine özel önem verilmektedir. Öğreciler hukuk çalışmalarının yanısıra tarih, kültür ve siyaset bilimleri derslerini de alır. Öğrencilere çatışma çözümü ve müzakere yöntemleriyle kendilerini serbestçe ifade etmesine olanak tanınır.

Tüm hukuk ve uluslararası ilişkiler dersleriyle ve iş dünyasında terminoloji açısından bir dünya dili olarak İngilizceye odaklanılır. Öğrenciler ayrıca Almanca’nın yanı sıra geleneksel diplomatik Fransızca dilindeki dersleri de takip edebilirler. Diğer seçmeli dersler hukuk, uluslararası ilişkiler, işletme, kültür ve tarih derslerini içerir.

Riga Hukuk Fakültesi Hukuk ve Diplomasi programı 183 AKTS kredisinden oluşmaktadır. Hem zorunlu hem de seçmeli alanlardaki derslere dayanmaktadır. Öğrenciler aynı anda en fazla üç dersi takip edecekler.

Her ders, haftada beş ders saati ile altı hafta sürer, ayrıca ödevler ve ilgili dersler üzerine araştırma çalışmaları yapılır.

Her ders bir sınavla sonuçlanırken, program bir tezle sona ermektedir.

Kabul Şartları

1. Lise Mezuniyet Sertifikası ve özellikle matematik ve / veya fizikte iyi sonuçlara sahip transkript. Eğitim belgelerinin ve diğer tüm belgelerin İngilizce tercümelerinin onaylatılması gerekir.

2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz : 

IELTS 6+

TOEFL IBT 79+ or TOEFL paper based test 550+

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022