Popüler bölümler

Havacılık Taşımacılığı (Havacılık Mühendisliği)

Süre

4 yıl

Ücret

2700 EUR

Son Başvuru Tarihi

Temmuz

Başlangıç Tarihi

Eylül

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Letonya

Şehir

Riga

Üniversite

Riga Teknik Üniversitesi

Program Bilgisi

“Havacılık Taşımacılığı” lisans eğitim programı, yüksek mesleki eğitimini genel devlet standartlarının ve havacılık taşımacılığı ile ilgili meslekleri düzenleyen uluslararası belgelerin gerekliliklerine uygun olarak sağlar. Program, 2042/2003 sayılı Avrupa Komisyonu Yönetmeliği (EC) ile uyumlu olarak Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) tarafından tanımlanan mesleki sorumlulukları yerine getirmek için gereken bilgi düzeyini sağlar. Programın kapsam ve içeriği, Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA) tarafından tanımlanan şartlara ve profesyonel standartlara uygundur.
Eğitim programının amacı, hava taşımacılığı alanında, uçak mekanizmalarının ve aviyonik sistemlerin bakımı ile ilgili çalışmaları yapabilen, ayrıca analiz ve tasarım yapabilen uluslararası kabul görmüş bireyler eğitmek ve gerekli mesleki eğitimi sağlamaktır.
Kariyer seçenekleri
Mezunlar, hava taşıtı bakımı, servis ve onarımını yapan kuruluşlarda veya şirketlerde hava taşıtı bakım makine mühendisi veya aviyonik mühendisi olarak çalışmaktadır.
Bir bakım makine mühendisi, uçağın mekanizmalarının kullanılması, denetimi ve servisi ile ilgili görevleri yerine getirir, ekonomik analizler çıkarır, yapılacak işleri planlar, iş için ekipman ve mekanizmaları hazırlar.
Lisans hayatı boyunca edinilen gerekli bilgi, beceri ve yetkinlikler, bir uçak bakım makine mühendisi veya aviyonik mühendisi ile işgücü piyasasında başarılı bir şekilde rekabet etme, hava taşımacılığı branşının altyapısını yenileme ve sürdürme, araştırma yapma fırsatı sağlar.

Kabul Şartları

1. Lise Mezuniyet Sertifikası ve özellikle matematik ve / veya fizikte iyi sonuçlara sahip transkript. Eğitim belgelerinin ve diğer tüm belgelerin İngilizce tercümelerinin onaylatılması gerekir.

2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz : 

IELTS minimum overall grade of 5.5

TOEFL iBT minimum 61

TOFEL paper-based minimum 530

TOEIC minimum 780

Cambridge exam FCE

Pearson PTE minimum 47

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022