Popüler bölümler

Girişimcilik ve Yönetim

Süre

2 yıl

Ücret

2940 EUR

Son Başvuru Tarihi

Temmuz

Başlangıç Tarihi

Eylül

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Letonya

Şehir

Riga

Üniversite

Riga Teknik Üniversitesi

Program Bilgisi

Master çalışma programı “Girişimcilik ve Yönetim”, öğrencinin girişimcilik ve yönetimsel süreçler hakkındaki teorik ve pratik bilgilerini derinleştiren bir yüksek lisans program içeriğinin gerekliliğini ele almak için özel olarak tasarlanmıştır.

Program, rekabetçi ürün veya hizmet üretimi ve ekonomik olarak karlı dağıtım gibi girişimcilik faaliyetlerinin temellerine dayanmaktadır. Dersler, güçlü bir teorik ve pratik temel ve Girişimcilik Yönetimi, Girişimcilik Ekonomisi, Proje Yönetimi ve Finansal Risk Yönetimi alanlarında uzmanlık sağlar.

Yüksek lisans eğitim programının amacı, öğrencilere teorik bilgi sağlamak ve bağımsız bilimsel araştırma yapmak, yönetimde pratik faaliyetler yürütmek için gerekli karar verme becerilerini geliştirmektir.
Çalışma programı, ekonomi, girişimcilik ve yönetim alanlarında yüksek nitelikli ve sosyal açıdan sorumlu uzmanları eğitmeyi amaçlayan ders programlarından oluşur. Bilimsel araştırma yapabilen ve bilgi, beceri ve yeterlilikleri yerel veya uluslararası, devlet ve özel sektör kurumlarında gerçekleşen ekonomik süreçleri analiz etmeye ve değerlendirmeye izin veren programın amacı, öğrencileri bağımsız bir bilimsel faaliyet için eğitmektir.

Kariyer seçenekleri
Eğitim programı, ekonomi, girişimcilik ve yönetim alanlarında yüksek nitelikli ve sosyal açıdan sorumlu uzmanları eğitmeyi ve geliştirmeyi amaçlayan ders içeriklerinden oluşur. Program mezunları, bilimsel araştırma yapabilen, bilgi, beceri ve yeterlilikleri yerel veya uluslararası, devlet ve özel sektör kurumlarında gerçekleşen ekonomik süreçleri analiz etmeye ve değerlendirmeye uzanca yaklaşabilen kişilerdir.
Öğrenciler, RTU’da Mühendislik İktisat ve Yönetim Fakültesi tarafından uygulanan “Yönetim ve Ekonomi” doktora eğitim programında ve diğer Letonya HEI’lerinin doktora programlarında da çalışmalarına devam edebilirler.

Kabul Şartları

1. Lisans diploması (veya üstü)- Ekonomi, İşletme Yönetimi veya Karşılaştırmalı Eğitimde Sosyal Bilimler Lisansı.
2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz :

FCE or CAE

IELTS 6+

TOEFL IBT 79+ or TOEFL paper based test 550+

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022