Popüler bölümler

Endüstriyel Biyoteknoloji

Süre

2 yıl

Ücret

4234 EUR

Son Başvuru Tarihi

Temmuz

Başlangıç Tarihi

Eylül

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Litvanya

Şehir

Kaunas

Üniversite

Kaunas University of Technology

Program Bilgisi

Hem uygun maliyetli hem de sürdürülebilir “yeşil” endüstriyel süreçlere artan ihtiyaçla birlikte, çağdaş dünya endüstriyel biyoteknoloji uzmanlarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyor . KTÜ’nün Endüstriyel Biyoteknoloji alanındaki yüksek lisans eğitim programı, farklı bilim ve endüstri alanları arasındaki yeterlilik uçurumunu kapatan yeni araştırma alanlarına odaklanmaktadır: biyo ürünlerin üretimi, biyolojik olarak aktif bileşiklerin sentezi, enzim teknolojisi, biyoproses mühendisliği, çevresel biyoteknoloji, yenilenebilir teknoloji.

Kabul Şartları

1. Mühendislik, Fizik, Teknoloji, Yaşam, Sağlık, Veterinerlik veya Tarımsal çalışma alanında bir üniversite Lisans derecesi,
2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz : 

proficiency in English: IELTS ≥6.0, 

TOEFL ≥85, 

CEFR ≥C1, 

GRE or equivalent.

KTÜ MSc Endüstriyel Biyoteknoloji çalışma programı, mezunlarını yenilikçi biyoteknoloji yöntemlerini uygulayarak kimyasal bileşikleri, malzemeleri ve yakıtları geliştirme, üretme ve analiz etme becerileriyle donatır. Çalışmalarınız sırasında, biyo-süreçleri modellemek, optimize etmek ve yönetmek için yetkinlikler kazanacaksınız ve endüstriyel biyoteknoloji alanındaki bilgi ve becerilerinizi biyoyakıt, kimyasal maddeler veya yüksek katma değerli tüketim malları üretmek için kullanabileceksiniz.

KTÜ endüstriyel biyoteknoloji mezunları, edindikleri teknolojik bilgiler, çağdaş araştırma ekipmanı anlayışları ve mükemmel planlama ve yönetim becerileri nedeniyle işverenler tarafından takdir edilmektedir.

• En hızlı büyüyen küresel endüstri sektöründe çalışmak için eğitim alacaksınız
• Çalışma programı, laboratuvar araştırmaları için tamamen tamamlanmış ve sürekli olarak geliştirilmiş teknik altyapı içerir
• Bu çalışmalar, temel ve pratik bilgileri birleştirmek için tasarlanmıştır.

Sanayi şirketlerinin teknolojik süreçler hakkında derin bilgiye sahip biyoteknoloji uzmanlarına ihtiyacı var. Çalışma programının temelleri, biyo-süreçlerin modellenmesi, optimizasyonu ve yönetiminin yanı sıra materyallerin geliştirilmesi, üretimi, testleri ve analizi hakkındaki bilgilerden oluşur. Bu temel ve pratik bilgi, yüksek katma değerli kimyasal maddeler, biyo ürünler ve biyoyakıt geliştirirken ve üretirken bir biyoteknoloğun etkili çalışması için önemlidir.

Endüstriyel biyoteknoloji çalışma programı, üretim faaliyetlerine yönelik çeşitli biyoteknoloji alanlarını kapsar, yani yeni reaktiflerin üretimi, gıda katkı maddeleri ve yakıt, çevresel biyoteknolojilerin geliştirilmesi. Uzman, biyoteknoloji faaliyetlerini ve mühendislik çözümlerini etik, sosyal, ekonomik ve mesleki yönler açısından değerlendirebilir.

Biyoteknoloji alanındaki uzmanlar işgücü piyasasında oldukça talep görmektedir.
Biyoteknoloji endüstrisi şu anda dünyanın en hızlı büyüyen sanayi sektörüdür. Litvanya’da, bu alan da büyük ilgi görüyor ve ekonomik büyümeyi sağlayabilen ve rekabetçi ulusal ekonominin gelişmesine etki edebilen yüksek teknolojilerin en önemli gelişim alanlarından biri haline geliyor. Üst düzey endüstriyel biyoteknoloji uzmanları, işgücü piyasasında ve ilgili araştırma ve üretim sektörlerinde oldukça talep görmektedir.

Öğrencinin yetkinlikleri:
– Mühendislik ve biyoteknik problemlerin formülasyonunda ve çözümünde bilginin uygulanması;
– Biyoteknolojik ekipman seçimi, analitik ve modelleme teknikleri biyo ürünlerin biyosentez aşamalarının anlaşılması;
– Biyolojik ürünlerin üretiminde biyolojik sistemin bilgisi ve karakterizasyonu.

Öğrencinin becerileri:
– Çeşitli teknolojik süreçlerin analitik analizini gerçekleştirme, deneysel araştırma planlama ve yürütme, deney sonuçlarını analiz etme ve değerlendirme becerisi;
– Uygun teknolojik parametreleri seçebilme, biyoteknolojik süreçlerde bilgisayar modellemesi uygulayabilme;
– Biyolojik ürünlerin üretiminde kullanılan biyoteknolojik ekipman ve cihazlarla çalışabilme becerisi;
– Teknolojik geliştirme projelerinin finansal etkinliği için değerlendirme araçlarını uygulayabilme;
– Endüstriyel biyoteknolojinin başarılarını ve yeniliklerini özetleyebilme.

Kariyer Fırsatları

Biyoteknoloji alanında genel temellere ve bilgiye ve pratik becerilere sahip olan ustalar, biyoteknoloji, biyokimya, kimya ve diğer ilgili teknolojiler alanlarında faaliyet gösteren çeşitli araştırma ve üretim şirketlerinde araştırma ve çalışma yapabileceklerdir. İşverenlerin ilgi alanları, büyük bir endüstriyel şirketteki kalifiye bir dar profilli biyoteknoloji uzmanından orta ve küçük ölçekli işletme yapısında geniş profilli bir biyoteknoloji uzmanına kadar uzanmaktadır. Kıdemli laboratuvar asistanından üretim (şirket) direktörüne kadar kariyer olanakları.

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022