Popüler bölümler

Endüstri Mühendisliği ve Yönetimi

Süre

2 yıl

Ücret

3900 EUR

Son Başvuru Tarihi

Temmuz

Başlangıç Tarihi

Eylül

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Letonya

Şehir

Riga

Üniversite

Riga Teknik Üniversitesi

Program Bilgisi

“Endüstri Mühendisliği ve Yönetimi” çalışma programı, mühendislik ve doğa bilimleri mezunlarına mesleki bilgilerini derinleştirme fırsatı sağlamak amacıyla, BALTECH (şimdi NORDTEK) teknik üniversitelerinin uluslararası Nordic-Baltic ağı çerçevesinde 1998 yılında kurulmuştur ve aynı zamanda, mühendislik sistemleri ve bunların yönetimi hakkında yönetsel yetkinlikleri geliştirir.

Program içeriği, öğrencilere endüstri mühendisliği ve yönetiminde derinlemesine bilgi sağlayan disiplinler arası bir yaklaşım ve öğrenci merkezli eğitim sağlar. Program çerçevesinde öğrenciler, mühendislik bilimlerinin farklı alanlarında bir önceki çalışma döneminde şirketlerde endüstriyel sistemler ve yönetim süreçleri hakkında bilgi edinirler. Program kapsamında, katılımcı üniversiteler NORDTEK (Tallinn Teknoloji Üniversitesi (Estonya), Riga Teknik Üniversitesi (Letonya), Kaunas Teknoloji Üniversitesi (Litvanya), Vilnius Gediminas Teknik Üniversitesi (Litvanya), Linkoping’in katılımcı üniversitelerinde bilgilerini genişletme fırsatları bulunmaktadır. Üniversite (İsveç), Lund Üniversitesi (İsveç) ve Kraliyet Teknoloji Enstitüsü (İsveç), böylece yüksek düzeyde eğitim kalitesi sağlar ve öğrencilerin üniversiteler arası hareketliliğe katılmalarına izin verir.

Programın amacı, öğrencilerin endüstri mühendisliği ve yönetimindeki yetkinliklerini oluşturmak ve geliştirmek, çeşitli endüstrilerde entegre ve etkili sistem yönetimi sağlayabilen sosyal olarak sorumlu disiplinler arası profesyoneller hazırlayarak profesyonel, yaratıcı ve araştırma becerilerini geliştirmektir.

Kariyer seçenekleri
Program mezunları, Sistem Yönetim Mühendisi, Üretim Şirketi Müdürü, sofistike mühendislik sistemlerinin geliştirilmesi veya bakımı konusunda uzmanlaşmış bir üretim şirketinin yöneticisi olarak, her büyüklükteki şirket ve kuruluşlarda mühendislik sistemi yönetimi uzmanı olarak çalışabilir.
Mezunlar, doktora programlarında çalışmalarına devam etme olanağına da sahiptir.

Kabul Şartları

1. Mühendislik alanında Lisans Derecesi gerekir.

2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz :
Kabul edilen yeterlilik kanıtı:
FCE veya CAE,
IELTS 6+,
TOEFL IBT 79+ veya TOEFL paper based test 550+

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022