Popüler bölümler

Elektrik Elektronik Mühendisliği

Süre

3 yıl

Ücret

3426 EUR

Son Başvuru Tarihi

Temmuz

Başlangıç Tarihi

Eylül

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Litvanya

Şehir

Kaunas

Üniversite

Kaunas University of Technology

Program Bilgisi

Kaunas Teknoloji Üniversitesi Elektronik ve Elektrik Mühendisliği, elektronik ve elektrik olmak üzere iki mühendislik alanında bilgi sağladığı için benzersiz bir çalışma programıdır. Bunlar, çok çeşitli endüstriler için önemli olan iki alandır. Bu alanlarda yenilik yapan, geliştiren ve güvenli elektrik ve elektronik sistemleri oluşturan uzmanlar ve mühendisler, küresel bir iş piyasasında son derece değerlidir.

KTÜ’de Elektronik ve Elektrik Mühendisliği lisans eğitiminiz sırasında, elektronik mühendisliğinde güçlü bir temel kazanacaksınız ve hem elektronik hem de elektrik mühendisliğini, gerekli yetkinlikleri geliştirmenize olanak tanıyan proje aktiviteleri aracılığıyla uygulamalı olarak öğreneceksiniz.

Kabul Şartları

1. Lise Mezuniyet Sertifikası ve özellikle matematik ve / veya fizikte iyi sonuçlara sahip transkript. Eğitim belgelerinin ve diğer tüm belgelerin İngilizce tercümelerinin onaylatılması gerekir.

2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz : 

IELTS ≥5.5

TOEFL ≥75

CEFR ≥B2

Mezun olduktan sonra, Elektronik Mühendisliği veya Elektrik Mühendisliği alanında yüksek lisans yapmayı hedefleyen bilgi ve becerilerinizi genişletebileceksiniz.

Programı başarıyla tamamladığınızda sahip olacağınız beceriler;
– modern ve inovatif olarak tasarlamış labaratuvarlarda edindiğiniz bilgilerle elektronik bileşenleri, ürünleri, tertibatları ve sistemleri geliştirebilmek, tasarlayabilmek, test edebilmek ve kurabilmek;

– elektrikli aletler geliştirebilmek ve tasarlayabilmek; elektrik sistemlerini tasarlamak ve kullanmak;

– gerekli amaçları dikkate alarak faaliyetler planlamak; çalışmaların sonuçlarını analiz etmek ve düzeltmek; ilgili faaliyetlerin koordinatörlerine rapor vermek.

Kariyer Fırsatları
– elektronik cihazların veya bunların parçalarının, devrelerin ve yarı iletken cihazların tasarımı; önceki sorunların danışmanlığı;

– üretim veya kurulum yöntemlerinin, malzemelerinin ve kalite standartlarının oluşturulması; elektronik cihazların ve bileşenlerin üretimi ve kurulumunun yönetimi;

– elektronik sistemlerin, motorların ve diğer teçhizatın güvenliğini ve çalışmasını sağlamak için kontrol standartları ve prosedürlerinin oluşturulması.

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022