Popüler bölümler

Çevre Mühendisliği

Süre

3 yıl

Ücret

3000 EUR

Son Başvuru Tarihi

Temmuz

Başlangıç Tarihi

Eylül

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Letonya

Şehir

Riga

Üniversite

Riga Teknik Üniversitesi

Program Bilgisi

“Çevre Mühendisliği” lisans programı, mühendislik konularında kapsamlı yeterliliğe sahip çevre uzmanlarının özel şirketlerde ve kamu kurumlarında çalışmak üzere hazırlanmasına odaklanmaktadır. Çalışma programının uygulanmasında uygulanan sektörler arası yaklaşım, öğrencilerin eğitimin teorik bölümünde edindikleri bilgileri, söz konusu işletmelerin / kurumların güncel sorunlarını analiz etmek ve ele almak üzere öğrencilerine olanak tanır. Üniversite programın uygulanmasında, yenilikçi kirlilik önleme teknolojilerinin kullanımına eğilerek, olabildiğince gerçekçi bir çalışma ortamı yaratır ve bunlarla birlikte, sürdürülebilir ekonomik ve çevresel kalkınmanın kapsamlı değerlerine odaklanır.

Program, çevre teknolojilerinin gelişimini takip edebilen, çevre ve iklim teknolojilerinin uygulanmasına başarıyla katılabilen, ulusal düzeyde güncel çevre ve iklim sorunlarına çözüm üreten, entegre akademik eğitim ile sistematik düşünebilen yüksek profilli ve kaliteli profesyoneller yetiştirmeyi amaçlamaktadır.
Kariyer seçenekleri
Çevre mühendisliği alanında edindiği disiplinler arası bilgi birikimine sahip çalışma programı mezunları, çevre koruma, enerji (termal enerji ve akıllı enerji), enerji verimliliği, kaynak yönetimi ve ilgili endüstriler alanlarında çalışabilecek, yenilikçi çevre ve iklim teknolojisi şirketlerini entegre etmek ve değerlendirmek, çevre mevzuatının geliştirilmesi ve uygulanması konusunda kamu otoritelerinde çalışabilmek ve belediye düzeyinde çevre mühendisliği alanının gelişimine katılabilmektedirler. Program mezunları ayrıca çevre mühendisliği ve enerji sektöründe araştırma yapabilecek, çevre mühendisliği projeleri geliştirebilecek ve uygulayabilecektir.

Kabul Şartları

1. Lise Mezuniyet Sertifikası ve özellikle matematik ve / veya fizikte iyi sonuçlara sahip transkript. Eğitim belgelerinin ve diğer tüm belgelerin İngilizce tercümelerinin onaylatılması gerekir.

2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz : 

IELTS minimum overall grade of 5.5

TOEFL iBT minimum 61

TOFEL paper-based minimum 530

TOEIC minimum 780

Cambridge exam FCE

Pearson PTE minimum 47

 

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022