Popüler bölümler

Biyomedikal Mühendisliği

Süre

2 yıl

Ücret

4787 EUR

Son Başvuru Tarihi

Temmuz

Başlangıç Tarihi

Eylül

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Litvanya

Şehir

Kaunas

Üniversite

Kaunas University of Technology

Program Bilgisi

Yaşlanan bir nüfus ve artan sağlık hizmetleri maliyetleri, sağlık sisteminin sürekli iyileştirilmesi gerektiği konusunda bizi uyarmaktadır. Özellikle son zamanlardaki COVID-19 salgınları bu ihtiyacı daha da belirgin hale getiriyor. Hastalıkları teşhis etmek, önlemek ve tedavi etmek için yeni etkili yollar bulmak ise yenilikçi biyomedikal çözümleri ve teknolojik kullanımı gerektirmektedir.

KTÜ’de Biyomedikal Mühendisliği alanında yüksek lisans eğitimi alarak, tıbbi teşhis, terapi ve sağlık izleme için mevcut veya yeni yöntemler ve ekipman oluşturarak araştırma becerilerinizi geliştireceksiniz. Teorik bilginizi geliştirecek ve tıbbi teşhis, terapi ve sağlık izleme ekipmanının geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için gerekli becerileri kazanacaksınız.

Kabul Şartları

1.Lisans diploması (veya üstü)- Biyomedikal / biyofizik / elektronik / bilişim mühendisliği alanında iyi bir ortalama notla üniversite Lisans derecesine sahip olmak
2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz :

• İngilizce yeterliliği: IELTS ≥6.0, TOEFL ≥85, CEFR ≥C1, GRE veya eşdeğeri.

Çalışmalarınızın tamamlanmasının ardından mükemmel kariyer fırsatları ortaya çıkacaktır – bilgi ve becerileriniz tıp teknolojisi endüstrisi, tıbbi ekipman bakımı ve yüksek teknoloji şirketleri ve bilim merkezleri tarafından beklenen bilgi ve beceriler olacaktır.

• Bu çalışma programı, biyomedikal bilimler hakkında kapsamlı bilgi sağlamak için Litvanya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile işbirliği yürütmektedir.
• Uluslararası üne sahip KTÜ Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsünün araştırma gruplarına katılabilecek ve gelişmiş elektronik sağlık hizmetleri çözümlerinin geliştirilmesine katkıda bulunabileceksiniz.
• Program, laboratuvarlarda tıbbi ve pratik araştırma çalışmalarını birleştirmek için tasarlanmıştır.
• Müfredatın çoğu, teknolojinin tıpta etkin bir şekilde uygulanmasına odaklanmıştır.

KTÜ’de okumak için en önemli nedenler:

1. KTÜ Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü, elektronik, telekomünikasyon ve BT yetiştirme alanlarını kullanarak sağlık hizmetleri için gelişmiş kararlar oluşturmak ve uygulamakla uluslararası üne sahiptir.

2. Programın içeriği laboratuvarlarda tıbbi ve pratik araştırma çalışmalarını birleştirmek için tasarlanmıştır ve modüllerin çoğu, özellikle tıpta teknolojiyi etkili bir şekilde uygulama sürecine odaklanmıştır.

3. Program, biyomedikal bilimler hakkında kapsamlı bilgi sağlamak için Litvanya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile işbirliği içerisinde ilerlemektedir.

Program yapısı; Biyomedikal konuların analizi, Disiplinler arası bilgi,Biyofizik,İnsan fizyolojisi sistemlerii Radyasyondan korunma ve güvenlik, Tıbbi ekipmanla pratik çalışma deneyimi, Tıbbi elektronik ekipman,Tıbbi bilişim sistemleri, Klinik mühendisliği, Tıbbi ekipmanların geliştirilmesi ve tasarımı, İnsan ve bilgisayar teknolojisinin etkileşimi, Tıpta görselleştirme yöntemleri, Ultrasonik tıbbi teşhis, Biyomedikal sinyallerin dijital olarak işlenmesi, Biyomedikal görüntülerin işlenmesi ve analizi, Bilimsel ve araştırma çalışmalarına ilişkin bilgi ve deneyim, Biyomedikal mühendisliği metodolojisi, Araştırma projesi 1, Araştırma projesi 2, Final derecesi projesi şeklindedir.

Kariyer fırsatları
Program sizi hastanelerde önde gelen klinik mühendislik uzmanı; biyomedikal araştırma kurumlarında çalışmak; tıbbi cihazlar geliştiren ve üreten yüksek teknoloji şirketlerinde mühendislik çalışmaları; hastanelerde ve devlet düzenleme kurum ve kuruluşlarında uzman-danışman; tıbbi ekipmanların pazarlanması, satışı, testi ve işletilmesi gibi alanlara hazırlar.

“Biyomedikal Mühendisliği programı, biyokimya laboratuvarları, ultrasonik ve X-ışını sistemleri için karmaşık tıbbi ekipman sağlayan ve çalıştıran gelişmiş bir şirkette başarılı bir çalışma başlangıcı için teorik bilgi ve pratik beceriler sağladı.” – UAB “Graina”, Mühendis, Vytautas Vizbara, mezun.

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022