Popüler bölümler

Biomedikal Mühendisliği ve Tıbbi Fizik

Süre

4.5 yıl

Ücret

2700 EUR

Son Başvuru Tarihi

Temmuz

Başlangıç Tarihi

Eylül

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Letonya

Şehir

Riga

Üniversite

Riga Teknik Üniversitesi

Program Bilgisi

Profesyonel Lisans eğitim programı “Biomedical Mühendisliği ve Tıbbi Fizik”, sağlık kurumlarında, hastanelerde, sağlık merkezlerinde, rehabilitasyon kurumlarında, uzmanlık merkezlerinde, laboratuvarlarda tıbbi cihazların veya yöneticilerin görevlisi olarak çalışabilen tıbbi fiziksel teknolojiler için mühendis öğrencilerini eğitir, sertifikasyon ve kontrol kurumları , imalathaneler, projelendirme ve bilimsel kurumlar için öğrencilerini hazırlar.
Eğitim programı, önleme, teşhis ve tedavide son teknoloji olan teknik ekipmanları kullanan verimli bir sağlık sistemi aracılığıyla sağlanacak tıbbi bakım ihtiyacını karşılamak için tasarlanmıştır. Diğer uluslararası örneklerle karşılaştırıldığında, RTU programı hem tıp mühendisliği hem de tıbbi fizik disiplinlerini kapsayan disiplinler arası yetkinliğe sahiptir. Program, tıp alanında uzmanlar hazırlayan üniversite Riga Stradins Üniversitesi ile işbirliği içinde verilmektedir. Tıp Mühendisliği ve Fizik, tıptaki en son gelişmelerin çoğunun araştırma ve analizini kapsayan çeşitli ve heyecan verici bir programdır.
Kariyer Seçenekleri
Mezuniyet sonrasında tıbbi fiziksel teknoloji mühendisleri, cihazları, ekipmanı ve aletleri tasarlayabilir ve iyileştirebilir, tıbbi ekipmanın fiziksel ve teknolojik prensipleri ile tasarım ve üretim teknolojileri hakkında iyi bir bilgiye sahip olur. Ayrıca tıbbi kurumlarda güvenlik düzenlemelerini organize edebilir, ekipman seçiminde karar alabilir ve sistemleri, radyasyon teknolojilerinin planlamasını ve kontrolünü gerçekleştirebilir, hastalar için dozimetri uygulayabilir, tıbbi ekipmanların servis, kontrol ve testlerini organize edebilir.

Kabul Şartları

1. Lise Mezuniyet Sertifikası ve özellikle matematik ve / veya fizikte iyi sonuçlara sahip transkript. Eğitim belgelerinin ve diğer tüm belgelerin İngilizce tercümelerinin onaylatılması gerekir.

2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz : IELTS minimum overall grade of 5.5
TOEFL iBT minimum 61
TOFEL paper-based minimum 530
TOEIC minimum 780
Cambridge exam FCE
Pearson PTE minimum 47

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022