Popüler bölümler

Bilgisayar Sistemleri

Süre

3 yıl

Ücret

2400 EUR

Son Başvuru Tarihi

Temmuz

Başlangıç Tarihi

Eylül

Süresi

Tam Zamanlı

Dil

İngilizce

Ülke

Letonya

Şehir

Riga

Üniversite

Riga Teknik Üniversitesi

Program Bilgisi

Riga Teknik Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri programının amacı, yazılım mühendisliği, bilgisayar sistemleri geliştirme, sistem analizi, veritabanı teknolojileri ve yapay zeka konularında bilgi sağlayarak bilişim alanında bağımsız çalışmaya başlayan profesyoneller yetiştirmektir.
Ek olarak, yazılım geliştirme projelerine katılma dahil olmak üzere farklı rolleri yerine getirmek için sistem düşüncesini ve sistem yaklaşımını kullanmak üzere eğitilirler. Üniversitenin temel amacı Bilgisayar Sistemleri öğrencilerini profesyonel ve alanında bağımsız çalışmaya başlamak için hazırlamaktır. Yazılım mühendisliği, bilgisayar sistemleri, sistem analizleri, veritabanı teknolojileri ve yapay zeka temelleri eğitimlerinin yanı sıra, bunları teorik dışında uygulamada da gösterme becerisi, sistem düşüncesi ve / veya sistem yaklaşımı gibi becerileri öğrencilere kazandırmak hedeflenmiştir. Yazılım geliştirme projeleriyle Bilgisayar Teknolojileri endüstrisine uygun mesleki etik, bilgi, beceriler ve kazanımlarla öğrenciler eğitim süresini tamamlarlar. Öğrenciler hem akademik olarak hem de profesyonel ve uygulamalı olarak mesleki hayatlarına hazırlanırlar.

Kariyer seçenekleri
Mezunlar, programcılar, test mühendisleri, teknik yazarlar gibi çeşitli roller üstlenen yazılım geliştirme projelerinde bilgi teknolojisi şirketlerinde (veya diğer şirketlerin BT departmanlarında) çalışmaya başlayabilirler.

Kabul Şartları

1. Lise Mezuniyet Sertifikası ve özellikle matematik ve / veya fizikte iyi sonuçlara sahip transkript. Eğitim belgelerinin ve diğer tüm belgelerin İngilizce tercümelerinin onaylatılması gerekir.

2. İngilizce ana diliniz değilse, tüm uluslararası öğrencilerin İngilizce dil bilgisine dair bir kanıt sunmaları beklenir. Eğer İngilizce yeterliliğiniz yoksa veya aşağıdaki sınavların herhangi birine ait minimum olarak belirtilmiş puanlardan birine sahip değilseniz *hazırlık programlarına* göz atabiliriniz : 

IELTS minimum overall grade of 5.5

TOEFL iBT minimum 61

TOFEL paper-based minimum 530

TOEIC minimum 780

Cambridge exam FCE

Pearson PTE minimum 47

Programlar hakkında bilgi almak için formu doldurabilirsiniz

Nish Education logo

NISH Education

Nish Education olarak deneyimli eğitmen ve danışman kadromuzla eğitim serüveninde doğru adımları kolay atmanıza yardımcı olmaktayız.

İletişim

@NishEducation2022